...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Знай наших!

Число 37
Грудень 11008 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Напрацювання
    Знаменно
    Проповідь
    Документально
    Поезія
    Думи мої...
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Без коментарів
    Варто знати
    Дискусійно
    А чули, що...
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Престиж держави і… баян?!

Українка перемогла завдяки спонсорству корпорації «Сварог»

Зустрітися з нашою зірковою баяністкою Ірою Серотюк із Романківців (сповідницею РУНВіри – ред.), що на сокирянщині (Чернівецька обл.), лауреаткою 28-ми міжнародних та всеукраїнських конкурсів, студенткою Одеської музичної академії, дуже непросто. Вона весь час у роз’їздах. Жовтень для Серотюків – батька й дочки – був дуже насичений: благодійні концерти у Вінниці, Тернополі, Кам’янці-Подільському, проблеми з візами, пошуком коштів і …поїздка в Італію на світовий конкурс баяністів та акордеоністів у місті Кастельфідардо.

В цьому місті, де виробляють найкращі у світі баяни й акордеони, нашу Ірину добре знають, адже вона приїжджає сюди вже вчетверте. Правда, тоді вона виступала у двох дитячих та в юнацькій вікових категоріях (у 1999 році посіла перше місце, у 2001 – третє, а в 2005 – два перших: соло і в дуеті з сестрою Марічкою).

Нині Іра змагалася на конкурсі в номінації «концертуючі солісти» і була наймолодшою серед дорослих. Їй зараз лише 20 років. До того ж, вона була єдиною дівчиною. І взагалі єдиною, хто представляв Україну.

Ситуація для І.Серотюк складалася не зовсім удало. В І турі вона виступала першою, у ІІ – останньою. Так випало при жеребкуванні. До того ж, перед Ірою виступав лідер – музикант із Білорусії.

Ірині Серотюк поважне журі, до складу якого входили відомі музиканти Італії, Франції, Китаю, Польщі, Сербії, Литви, присудило другу премію. Перша та третя премії у представників Білорусії та Франції відповідно.

Ніби все і добре, та вразив Серотюків в Італії такий нюанс. Серед десятків прапорів країн, чиї представники виступали на конкурсі, вони не побачили українського. Після оголошення результатів батько Ірини, її перший учитель, відомий не тільки в Україні викладач-методист, зайшов в оргкомітет. Спочатку подякував за те, що Іру запросили взяти участь у конкурсі, сказав, що їм дуже приємно приїжджати в Італію, тим більше, що грають доньки на італійських «Scandalli» (до речі, подарованих їм цією знаменитою фірмою). Однак, чим пояснити, що організатори не підняли український прапор? (Сам же подумав, чи це не є своєрідною реакцією Європи на наш політичний та економічний безлад?). Директор фестивалю сеньйор Паоло Піччіо був здивований, сказав, що розбереться і більше такого не буде. Зі своєї сторони Петро Федорович пообіцяв приїхати на наступний конкурс з іншими учнями і, про всякий випадок, привезти із собою Державний прапор України. Ця розмова була не даремною: під вечір біля театру «Astra», де проходив заключний концерт і відбулось нагородження переможців, серед інших прапорів розвівався і жовто-блакитний стяг.

Попереду у Ірини Серотюк надзвичайно складні (у матеріальному плані) завдання – запис другого компакт-диску, DVD, відкриття свого сайту, підготовка до змагання за «Кубок Світу».

Хочеться вірити, що в Україні знайдеться для молодого таланту постійний спонсор чи меценат, що Ірині не прийдеться як двом українським музикантам, які в Кастельфідардо виступали за Чехію, шукати щастя в чужих краях.

Валентина ГАФІНЧУК, «Дністрові зорі»