...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Язичництво

Вчення
РУНВіри

Число 25
Березень 11005 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Думи мої...
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Погляд
    Про наболіле
    Дискусійно
    Події
    З приводу
  А насправді
    Між іншим
    Бувальщина
    Відверто
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Новий Рік –
свято весни

Силенко1000 рік. Перший тиждень березня Україна (Русь) спокон-віків врочисто відзначає Благовіщення. (Кияни свято стрічі Нового року звали Благовіщенням, яке вони стрічали щедрівкою). Таємно вранці постукав у двері волхв Сурма. Увійшовши до хати, сказав: «Щедрик-щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка. І кинув я їй жменьку святої землиці, щоб гніздо мостила. Внуки мої, входжу до хатини вашої з Благовіщенням Світла Дажбожого!

Благовіщення віщує нам нове збіжжя, пшеницю та всяку пашницю». І сказала внучка Родослава: «Спасибі, що зайшли, так щоб ніхто й не бачив. Усі живемо в страхові. Сусід боїться щиро говорити з сусідом. Сідайте за стіл, дідусе рідненький. Вчора діти були від ранку до вечора на сонці. І кури, і коні, і корови, і телята – все випустила на сонце. Мій муж Лад, і я, і діти завтра на поле їдемо. На пиві скрешемо першу борозну, рік новий зачинаючи. Таке небо веселе! Земля на Благовіщення воскресати починає, тане сніг».

(«Новий рік у давнину розпочинався з 1-го березня, коли пробуджувалася вся природа по зимовій перерві; цей рік був прийнятий і церквою, бо за переданням творення світу відбулося власне з 1 березня місяця. Але пізніше церква пішла за грецьким новим роком з 1-го вересня, а з 1492 року громадський новий рік остаточно прив’язався до стародавнього природнього часу, до 1-го березня. І тільки в 1721 році цар Петро Перший встановив на Сході Новий світський рік на 1 січня, що було тоді в більшості держав па Заході. Але рік церковний позостався на 1 вересня й дотепер» (Митрополит Іларіон (Огієнко), «Д. В. У. Н», стор. 269).

На світанку історії людей білої раси (в епоху розвитку Мізинської культури, 11 тисяч літ тому) на землях Оріяни (України-Руси) сама природа починала Новий рік у березні. І наші Предки – діти природи, стрічали оживання природи, Новий рік, Благовіщення в березні. І звичай цей був такий сильний, що ті племена, які з України (Руси) прибули до Північної Індії, стрічали і в Індії Новий Рік в березні. І звичай цей й сьогодні в Індії культивується оріянами. І сумеріяни, прибувши шість тисяч літ тому з України (Руси) па родючі долини Месопотамії (Тигру – Евфрату), стрічали Новий рік у березні.

І археологи на сумеріянських клинописах прочитали, що «Боги світ створили у березні місяці». І цими легендами користуючись, пророки Езикіел-Ездра й написали у «П’ятикнижжі», що в «березні» був створений світ. Та семіти і греки Новий рік стрічали (і жиди й тепер стрічають) восени. І єреї, навертаючи українців (русичів) на грецьку ортодоксію, наказали Україні (Русі) стрічати Новий рік по-грецькому, 1 вересня.

Сусіди Годимир, Горислав і Представ, почувши, що з лісу на Благовіщення прибув волхв Сурма до родини своєї, прибігли. Обіймають мученика, питають чи рана на грудях зажила. Він відповів, що рани на тілі заживають швидко, а на душі – ятряться довго. А коли його спитали, що благовіщує Новий рік, він відповів: «Березень сухий. Як квітень буде з водою, то травень ітиме з травою».

«Волхве, що маємо діяти? Печеніги бродять по наших стенах, нападають на селища. Війська здатнього до брані немає. Цар Володимир зварив триста відер меду. Чудовий мед, свіжий, два тижні бродив. Цар у граді Василькові церкву поставив, назвав її Преображення. Оголосив – хто йтиме до церкви, той мед питиме, гривень отримає».

І сказав волхв Сурма: «Переміниться вдача українця (русича): кожний почне дбати про свій дім і клаптик земельки своєї. Свята справа України (Руси) передана в розпорядження грека-єрея. Грек-єрсй оголошений господарем душі нашої. Станемо ми людьми замкненими в собі, брат зненавидить брата. Печеніги чи інші чужинці коли палитимуть одне селище, то інше вважатиме, що то до нього не відноситься, і не йтиме гасити, Чому? Бо той, хто вийде на площу і кликатиме народ брати мечі й коси, буде схоплений і церковним судом покараний.

Похоронним сукном буде покрита наша вроджена радість. У церквах ми похристиянішаємо, посмирнішаємо, і так потупішаємо і ослабнемо, що невідомо, коли й хребет випростаємо».

Лев Силенко, МАГА ВІРА

* * *

Перший тиждень березня Україна (Русь) споконвіків відзначала, а вірні Рідної Української Національної Віри і тепер відзначають свято Нового року – Благовіщення Господнє, яке зустрічають щедрівками, посіванням осель, святковими застіллями, обов’язково з Дідухом на покуті, з узваром та вареною пшеницею з маком – кутею.

Звільнімо свою душу від нижчих жадань: обмовства, неточності, обманства, зрадливості, неорганізованості, дратівливості, злодійкуватості, бруду, улесливості, лицемірності, лінивства, байдужості, нетерпимості, сліпого самолюбства, забобонності, ворожбитства, жорстокості, служіння чужій духовності, свавілля, нарікання на долю, погоду, світ. Будьмо здібні самі в собі поневолювати нижчі жадання і причини пов’язані з ними. Ми повинні стати народом, який свідомо, наполегливо покращує своє єство і оточення, збагачуючи себе навиками, які мають вищі жадання: вірність, точність, цілеспрямованість, зосередженість, організованість, відважність, працьовитість, ощадність, тактовність, акуратність, милосердність, співчутливість, діловитість – учить Духовний Учитель Лев Силенко.

З Новим 11005-м роком Оріянським (Дажбожим) та Благовіщенням Господнім!

З новою весною, котра принесе розквіт Україні й РУНВірі!

З Новим щастям! Бажаємо кожному добра, здоров’я, мужності, сили, відваги, натхнення в творенні та утвердженні Української держави, звільнення її від неоколоніальної неволі, звідки б вона не йшла, а також щастя, любові, взаєморозуміння і взаємоповаги!

Редакція часопису «Слово Оріїв»