...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Не збагнути...

Число 38
Квітень 11009 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Варто знати
    Думи мої...
    Поезія
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально!
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Між іншим
    Без коментарів
    Смішно й сумно
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Цікаво
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Як люди вірять у таку нісенітницю?

Попала мені якось до рук газета адвентистів «Вічний скарб». За січень 2009-го, число 1 (70). Не знаю чому, але я відклав усі справи й уважно її перечитав.

Найперша стаття, очевидно, редактора – це привітання з Новим роком та Різдвом Христовим. Там понаписувано багато всілякої християнської (і не тільки) банальщини, проте є ось такі цікаві речення: «Не будемо зупинятися на давній традиції язичників святкувати в грудні день зимового сонцестояння...». І далі: «Ось чому в ці зимові дні і ночі має радіти народ, ось чому світло, яке відбиває сніг від Місяця, є відблиском того Світла, яке зійшло на землю. І не має значення, коли це відбулося: взимку, навесні чи влітку. Головне – відбулося. Господь прийшов у людському тілі, щоб подарувати людям спасіння, щоб сповістити про Другий прихід, який покладе кінець війнам, злу і неправді».

Далі є стаття Микола Жукалюка «Різдво Христове». І там є така фраза: «Ось чому небесним Провидінням від людей закрита точна дата народження Ісуса Христа, і, хоч Різдвом започаткована нова ера людства, день народження Боголюдини залишається таємницею. Слово Боже застерігає дуже активних дослідників: «Закрите те, що є Господа, Бога нашого, а відкрите – наше та наших синів аж навіки...» (П.Зак. 29:28). Виходячи з цього, однаково неправильно шукати підтвердження народження Христа в березні, травні чи грудні».

Таки дійсно дати народження Ісуса ніде в Євангелії не вказано і честь та хвала авторам, що вони чесно визнали це. А отже, вони підтвердили, що всі християни під вивіскою Різдва Ісуса святкують насправді давнє язичницьке свято народження Нового Сонця.

Але далі в газеті розміщено уривки з книги Жуль-Марсена Ніколь «Марія – слугиня Господа». І там дуже барвисто описані всі пригоди й перипетії того часу, коли й народився ніби Ісусик. Здається, автор сам був тоді присутній, все бачив і записував. Почитайте тільки:

– «мудреці у пошуках царя Ізраїлю стукали у двері царського палацу».
– «Чутка про народження дитини, яка могла претендувати на його владу, дуже стурбувала Ірода».
– «Наказав знищити всіх хлопчиків у Вифлеємі віком до двох років».
– «Йосип і Марія втекли в Єгипет».
– «Потім після смерти Ірода вони повернулися у Вифлеєм, але потім пішли у Назарет, де жили раніше».
– «Йосип і Марія одержали багато надприродних одкровень як до, так і відразу після народження Ісуса».

Виникає цілком природнє питання: а якщо все так відомо, якщо задокументовано майже кожен крок і емоцію, то чому зовсім невідомо, коли ж це трапилося? І якщо «Йосип і Марія одержали багато надприродних одкровень», то чому вони не одержали одкровення, якої пори року хоча б їхній син народився? Га?

ХристиянствоНа цій гравюрі новонародженому Ісусику несуть дари ще й українці-русичі

Анатолій ІВАЩЕНКО