...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Між іншим

Число 41
Листопад 11010 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Вчення РУНВіри
    Документально
    Життя РУНВіри
    Думи мої...
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Про наболіле
    Українські реалії
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Без коментарів
    Відверто
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

«Слову Оріїв» – 10 років!

Слово Оріїв

Ось і минуло вже 10 років, як з’явилося на світ перше число «Слова Оріїв».

Ця подія сталася у вересні 11000 р.Д. Перший грошовий внесок на друкування (300 грн.) склали порівну Боєслав Ситіков і автор цих рядків. Шкода, що перший зараз відійшов у густу тінь, бо його ідеї й потуги свого часу добре прислужилися як часопису, так і РУНВірі загалом. Хоча їх далеко й не всі зрозуміли. Редактор сподівався тоді, що часопис будуть робити принаймні дві людини (разом з тим же Боєславом), а з часом знайдеться видавець, котрому сподобається концепція часопису, він за нього візьметься і з часом виведе на якісно вищий рівень. Однак цього, нажаль, не сталося. Навіть Боєслав крім першого грошового внеску практично нічого для часопису не зробив і редактор залишився з ним один-на-один. Щоправда, одного разу була розмова з діловою людиною про видання «СО», проте він наполягав часопис перевести на язичницькі (багатобожні) рейки, що, звичайно ж, не могло влаштувати редактора.

«Слово Оріїв» задумувалося як видання, призначене і для поширення серед сповідників РУНВіри (колективний організатор), і серед свідомих українців (агітатор), що сумістити в одному виданні було не так легко часом, однак з цим 10 років таки вдавалося справлятися.

Як агітатор часопис працював повноцінно лише на Київщині. Так у Києві видання залюбки й регулярно купували несповідники РУНВіри на мітингах, фестивалях, зустрічах та інших масових заходах. Люди читали й таким чином прилучалися до РУНВіри. Найбільше долучилися до поширення «СО» Святослав Калуга, Мстислав Овчинников, Віра Глушко, Ант Дорошенко, Ігор Коваленко та інші, за що їм усім велика подяка! У значно меншій кількости часопис розходився у Львові (Богодар Климчак і Світан Буйна), Харкові, Ужгороді (Богдан Яхвак), трохи в Житомирі та Кам’янці-Подільському (Орій Острейко) і, мабуть, на цьому все. Якщо когось не згадав, хто поширював «Слово Оріїв» серед нерунвістів, гадаю, мені вибачать. Всі ж інші громади РУНВіри розповсюдженням часопису займатися, на жаль, не хотіли – вони замовляли по 10–50 примірників і роздавали серед своїх громадівців. Тобто функція агітатора зводилася в таких громадах нанівець і, як наслідок, громади мало поповнювалися новими людьми, що дуже сумно.

Функція колективного організатора була більш дієвою. Часопис читали в громадах, він користувався популярністю і мав вплив на розвиток РУНВіри. Однак у зв’язку з відомим розгардіяшем серед рунвістів, зі створенням «хороших і різних» об’єднань рунвістів ця функція послабилася. Бо дехто, з причин того, що редактор був «не в тому» об’єднанні, сприймав його майже як ворога і тому «СО» переставали замовляти. Також останнім часом з якоїсь причини зменшилася кількість як дописувачів, так і взагалі листів у редакцію. Тому принагідно хочу звернутися до сповідників РУНВіри, щоб писали статті, замітки для друку, але бажано саме на тему РУНВіри, а не про все на світі й те що знаєте. Залюбки надрукуємо замітки про стан справ у громадах, репортажі зі свят, акцій, думки з ідеями щодо поширення РУНВіри, богознавчі розмірковування тощо. «Слово Оріїв» задекларувало себе як видання всіх сповідників РУНВіри (силенкиян), як орган єдиного і світового ОСІДУ, тому воно надасть свої сторінки для представників усіх об’єднань, якщо вони у статтях не роздуватимуть внутрішньорунвірівські суперечності. Іще велике прохання присилати дописи в електронному або друкованому вигляді, оскільки для набирання тексту не завжди є час.

Через кілька років після виходу перших друкованих чисел «СО» наше видання з’явилося і в мережі Інтернет – і воно там є повністю. Після виходу чергового друкованого випуску, за кілька днів воно з’являється і в світовій павутині, отже його можна почитати на всіх континентах, де є хоча б один вірний Науки Силенка.

У зв’язку з сімейними обставинами і ще рядом означених вище причин, часопис, котрий спочатку виходив щодвамісяці, тепер виходить значно рідше. Але він виходить і ми віримо, що видання житиме. Проте житиме воно разом з вами, нашими дорогими читачами, дописувачами, жертводавцями, а особливо розповсюджувачами.

Щиро вітаю всіх нас із цим ювілеєм!

Редактор Іван ПРИЛУЦЬКИЙ