...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Обережно, отрута!

Число 30
Травень 11006 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Бувальщина
    Проповідь
    Незвідане
    Знай наших
    Поезія
    Варто знати
  А насправді
    Про наболіле
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Погляд
    Нагально
    Цікаво
    Відверто
    З приводу
    Між іншим
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Брехнею світ пройдеш…

Минулого, 11005 року Дажбожого (або 2006 р.Хр.), 25 лютого громади «Світло Волі» та «Сонячна» прийшли до могили Лесі Українки щоб відзначити 135-ту річницю від дня народження свого Пророка. Ми планували, і таки провели трохи пізніше, свягос на могилі нашої Лесі. Таким чином ми вшанували пам’ять геніальної поетки-провидиці. А провели ми не відразу тому, що коли прийшли на Байковий цвинтар, там вже проводила своє вшанування Спілка письменників України, а перед ними свою панахиду відспівували попи, як пізніше ми дізналися, – УПЦ Київського патріархату.

Ми, як чемні українці, вирішили поки не підходити зі своїми прапорами, аби не нервувати батюшок і аби вони, не дай Боже, бува не сфальшували ноту. Стоїмо на цвинтарній алеї, чекаємо.

Аж ось батюшки відспівали своє й рушили до свого мікроавтобуса, очевидно вирішивши, що послухати виступи письменників для них не корисно. Однак це їхнє право. Проходячи повз нас і не розгледівши наші прапори, на яких було вибито «ОСІДУ РУНВіри», один з попів машинально тицьнув хреста в губи нашому одному побратиму. Той, природньо, ухилився від такої чести, а ми чемно й розважливо пояснили, що ми не християни й хреста не цілуємо, а є сповідниками РУНВіри – віри в Господа Дажбога. Відповідь «святого отця» була блискавичною: «А…, ну тоді цілуйте фалос!» Всього чекали, але не такого. Тут уже й ми не витримали – сказали цим попам все, що ми думаємо про них, про рівень їхньої освіти та, зрештою, й виховання. Хоч і в коректній формі, проте дошкульно – так, що вони повскакували в свій мікроавтобус і швиденько поїхали геть.

Про що говорить наш короткий «діалог»? Скоріше всього про те, що ці попи настільки далекі від реалій сучасної релігійної ситуації в Україні, що плутають РУНВіру з давнім язичництвом та й останнє уявляють по своїй простоті душевній як таке собі лише поклоніння фалічним статуям, тобто зображенням давніх богів. А невігластво, помножене на елементарну невихованість, народжує подібні «перли».

Але що можна вимагати з молодих недосвідчених попиків, коли сам Філарет, Патріарх Київський і всієї України у своїй газеті «Голос Православ’я», число 15 за серпень 2005 року зокрема пише таке: «В наш час існують люди, які поклоняються лжебогам, серед них, наприклад, рунвірівці – ці новітні ідолопоклонники, …всі ті, хто відкидає Сина Божого, Який з’явився на землю у плоті». Не будемо тут коментувати традиційну християнську віронетерпимість, коли будь-які, відмінні від їхнього, богорозуміння називають «лжебогами». Але тема РУНВіри, як видається, Філарета дуже муляє, оскільки в числі 2 тієї ж газети за січень 2006 року він продовжує тему: «деякі інтелігенти, не задумуючись, приєднуються до рунвіри, тобто до ідолопоклонства. Тяжко зрозуміти, як освічені люди можуть вірити у таке безглуздя». Тобто першоієрарх вперто втирає в мізки не лише свого «стада», а й, як видно, своєму кліру, що РУНВіра – це ідолопоклонство. Але ж в Мага Вірі сто разів говориться, що в РУНВірі немає зображень Дажбога; і в жодній нашій громаді ви не знайдете образів, ікон, статуй чи інших зображень Дателя Буття. Тоді як в Православ’ї є ікони, фрески, є розп’яття тощо! І ми зовсім при цьому не звинувачуємо УПЦ в ідолопоклонстві – адже це невід’ємна привілегія кожного віровчення, кому і як поклонятися.

Можливо першоієрарх церкви про РУНВіру лише «чув дзвін та не знає, де він»? Можна уявити й таке, однак не такий уже він і простак, цей Філарет Денисенко, як хоче здаватися. В числі 7 газети «Самобутня Україна-Русь», яку видавали ще тоді рунвісти в США (зараз вони, нажаль, відійшли від Учителя і тому рунвістами їх назвати важко), є велика стаття про зустріч їхню як з патріархом Філаретом, так і з архиєпископом Дніпропетровським Андріяном. З ними вони мали кілька годин доволі теплої розмови і за цей час принаймні міг би Філарет зробити висновок, що є РУНВіра в загальних рисах, або хоча б те, що там ідолопоклонство не практикується. Та й взагалі, важко уявити, що ні Філарет, ні Київський патріархат самі ніколи РУНВірою, цим доволі помітним явищем в сучасному українському духовному житті, не цікавилися з вірогідних джерел, а чули про неї лише від бабусь на базарі.

Отже висновок із цього такий, що патріарх Філарет, м’яко кажучи, свідомо і методично спотворює правду, зводячи на нас доволі незграбні наклепи. А це не лише, шановні наші православні християни, порушення однієї із ваших заповідей, а ще й признак поганого тону, що не додає вам чести.

До речі, в газеті «Голос Православ’я» я жодного разу не бачив якихось закидів у бік чи то католиків, чи юдеїв, чи єговістів. Немає розвінчання там і посольства африканського бога, яке очолює аферист Сандей Аделаджа. Лише РУНВіра (якщо не брати до уваги Московський патріархат) не дає спокою київським православним! А ще я переглядав книжку такого собі Степовика, людини далеко не останньої в Київському патріархаті, де він аналізує різні релігії, культи, секти в Україні. Так ось, в книзі автор розважливо і толерантно розповідає про всіх і вся. Коли ж доходить до Білого братства, то тут проглядаються нотки неприкритої неприязні, однак це можна зрозуміти. Безпосередньо ж після Білого братства він чомусь (свідомо?) поставав розповідь про РУНВіру – і ось тут вже він сповна відірвався і дав волю своїм негативним емоціям – вилив сповна всі свої запаси жовчі на наші українські голови!

Ми не хочемо боротися з УПЦ КП – все таки вони потроху вимітають Москву з нашої землі. Навіть коли вони нас холоднокровно і свідомо оббріхують чи поливають брудом. Але хочемо по-дружньому порадити: коли ви з чимось методично боретесь, то варто наперед і досконало вивчити все про свого супротивника – аби не робити метушливих і неефективних рухів на килимі. Бо важко буде побороти.

Іван ПРИЛУЦЬКИЙ