...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

А насправді

Число 30
Травень 11006 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Бувальщина
    Проповідь
    Незвідане
    Знай наших
    Поезія
    Варто знати
    Про наболіле
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Погляд
    Нагально
    Цікаво
    Відверто
    З приводу
    Між іншим
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

ДАЖБОГ

Даждьбог – давньоруська книжна назва Господа Бога нашого, що дійшла до нас у письмових документах. Народна назва – Дажбог і Дайбог. Тобто це стародавній Бог нашого народу. Від Дажбога, як і від інших богів, під загрозою смертної кари силою меча й вогню княжих дружин, часто найманців-варягів, нас примусили відректися й забути про Його існування. Та наперекір ворожим зайдам і місіонерам народ Його не забув. Ще живі Його свята й обряди та пам’ять про Нього. Уже 40 років у всьому світі, де живуть українці, із новою силою, на основі нової концепції висунутої Вчителем Левом Силенком, йде відродження віри в єдиносущого Господа Дажбога. Що ж це за Бог, в якого вірили наші Предки і в якого продовжуємо вірити ми – внуки Дажбожі. Попробуємо дати на це відповідь.

Дажбог у стародавній багатотисячолітній вірі наших Предків.

По-перше, ми повинні раз і назавжди заявити: головним Богом наших Предків був Бог Сонця – Дажбог. Це ім’я дійшло до нас із літописів, старовинних обрядових пісень, творів іноземних та наших авторів. Дажбог вважався сином Бога Неба, або подальшою інкарнацією наших Богів Неба й Сонця. Проходили тисячоліття – змінювалися назви Бога, та віра в нього існує і по сьогодні. Український народ – це внуки Дажбожі. Своїми променями (лучами = сонячними стрілами) випущеними з луки (дуги = лука) Сонця Він міг оживляти й спопеляти людей. Дажбог податель благ, Бог, який дарує людям добро, світло, тепло, воду, життя… Дажбог навчив людей обробляти землю. Він подарував їм насіння злаків. Подарував плуг і вогонь. Дажбог навчив орати й сіяти. Дажбог – великий сонячний воїн, захисник своїх земних чад. Дажбог – божество княжих дружин, загартованих кметів-січовиків. Вони, руси, його внуки. Він не тільки зігріває й напоює дощами землю, а й стежить за тим, як виконуються Його закони Прави, які Він подарував своїм онукам. Дажбог в Русі був Богом широких верств населення, від верхів до низів. Він був Богом корінного населення цієї землі. Існує легенда, що Дажбог родився, як син Божий, в одній стародавній сім’ї у Сур’яграді – сучасному Києві. Він був підступно вбитий ворогами але воскрес із волі свого небесного Отця і вознісся на Сваргу. Дажбог згадується у літературі: «Слово о полку...», «Велесова книга», різні християнські літописи… До Лева Силенка назва Бога прийшла від діда Трохима, а тому передав його дід…

Дажбог – це позаземна космічна енергія творення неживого і живого світу. Дажбог це світло – це Той, що створив і підтримує життя на Землі. Предки ототожнювали Його із денним світилом. Дажбог – Бог благополуччя й багатства кожної родини. Він дає життя не тільки людині, а й тваринам та рослинам.

Дажбог – захисник свого Народу. Його військові імена: Яр, Ярило, Яровит, Орій, Арес і Перун. Його пізніші імена, взяті зі свят, присвячених Йому: Коляда, Колодій, Ярило, Купайло, Горовин (Перун), Чур, Обілус (Спас), Калита. Його стародавні імена: Род, Білобог, Гор, Горовин, Колос, Світовид.

Дажбог – вчитель і помічник внуків своїх. Він дав їм вогонь, навчив із ним поводитись й виплавляти метал. Навчив визначати пори року, дні та складати календар. Орієнтуватися по сонцю, небесних зорях і планетах при військових походах. Дажбог – Датель Божої мудрості й відваги …

Образ Дажбога і Його імена мінялися так як мінялося життя нашого народу. Предки уявляли Дажбога по-різному. В образі людини – це мужній красивий воїн і захисник свого народу. Він випромінював навколо себе світло, яке осліплювало оточуючих. Він мав гаптований золотом плащ, оздоблений золотою оправою пугар (ріг) для вина. Руський довгий меч з оздобленим руків’ям і золотими піхвами. На шиї золоте намисто із самоцвітами – дорогоцінна гривна. Носив золотистий чуб – косу орія. Мав карі, золотаві очі і загоріле, медового кольору, струнке, високе й мужнє тіло із широкими плечима. Носив золотий символ Сонця на грудях панцира, як оберіг і захист від Сил Тьми. У правому вусі золотий колт (серга). Золотий колт – оберіг життя. На обох руках – золоті зап’ястя. Це захист від ворожих мечів. Золотий шолом і обладунок воїна Він одягав у дні битв Його чад із ворогами. А у прості дні Він як цар Неба й Землі носив золотий вінець (корону) і простий льняний вишитий одяг, у дні свят – вінок із квітів. Дажбог завжди був усміхнений і привітний до своїх чад.

Його символами були: білий півень, білий кінь, сонячний диск з ореолом, білий лебідь, сокіл… Святим сонячним днем Дажбога була неділя, в яку відпочивали від праці. Христос – це жидівський клон Дажбога. Як не дивно, але клоном вдалося підмінити оригінал. Чому? Тому що клон був створений для тих, хто мав владу. А образ Дажбога створений і виплеканий генієм нашого народу. От чому Христа нам нав’язали вогнем і мечем князі через жидівських і еллінських місіонерів, які етнічно чужі були нашому народу.

Дажбог – безсмертний і вічний наш Бог. Хто вірить у нього, той воістину стає як Він – безсмертним. Дажбог – єдиний Бог, якому поклонялись стародавні українці. Про Дажбога говориться i у «Iсторiї Русів», як єдиного Бога українців. Автором даного твору був Георгій Кониський, великий син України – письменник, ректор Київської Академії, а пізніше архієпископ Білорусі. Пам’ятаймо, що староукраїнське плем’я русів себе часто виділяло окремо від інших староукраїнських, слов’янських та залежних від них племен. Це плем’я мало владу над стародавніми українцями. Дажбог присутній у дохристиянських колядках, веснянках, гаївках та інших піснях Українського народу.

Зореслав КОЛОС, Житомир