...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

РУНВіра

Події

Число 21
Березень 11004 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально
    З приводу
  А насправді було так
    Між іншим
    Без коментарів
    Відверто
    Варто знати
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

Крути – символ української ганьби і слави

Релігія29 січня 10917 р. Дажбожого (1918 р.Хр.) відбулася нерівна битва українських юнаків з большевицькою армією під Крутами. Цей бій став знаковим в новітній історії України, оскільки з однієї сторони виявив всю гнилість соціалістично-демократичного проводу тодішньої Центральної Ради, показавши, що державні мужі повинні на перше місце ставити націоналізм і тільки його, а потім всі інші «-ізми», якими привабливими і модними вони б не були на той час. Тодішня демократія розпустила військо, вирішивши, що на беззбройних не будуть нападати. Але найсумніше, що історія нічому не вчить і помилки своїх попередників повторюють і сучасні демократи, знищуючи стратегічну зброю, розрізаючи літаки і розпродуючи флот. Військо України поступово тане, як сніг на сонці, зате нарощує м’язи міліція. Держава отже готується воювати з власним народом і не збирається – із зовнішнім ворогом, марно сподіваючись, що її захистить московський чи вашингтонський «стратегічний партнер».

З іншої сторони ця подія показала, що серед українців у всі часи завжди знайдуться звитяжці, котрі підуть на вірну смерть, аби відстояти честь України. І допоки такі знаходитимуться, Українська національна ідея невмируща! Народ щоразу буде організовуватися в загони самооборони, аби все ж гідно протистояти потенційному ворогові.

29 січня 112003 р. Дажбожого (2004 р.Хр.) косаки Сотні ім. князя Святослава разом з такими ж самоорганізованими у свій час загонами УНСО і «Тризубу» виїхали автобусами на станцію Крути, щоб поклонитися юним героям, котрі в нерівному бою з окупантом склали свої голови.

Найперше ми заїхали в Ніжин і колоною пройшли через весь центр, засвідчивши ніжинцям, що є ще в Україні сили, здатні зі зброєю стати на її захист у випадку іноземної агресії. А затим ми прибули на станцію Крути, на безпосереднє поле битви. Тут як і раніше стоїть на доволі невеликій могилі звичайний хрест з металевих труб і, отже, про спорудження достойного меморіалу чи про облаштування цього святого для українців місця місцева влада не задумується.

Було проведено доволі нудний і довгий християнський молебень з їхнім звичайним відсиланням загиблих героїв на лоно Абрамове, а також славленням ріки Йордан і землі Ізраїльської. І хоч все наше єство повставало проти цього, ми не заважали і не втручалися. Далі провели невеликий мітинг, де були сказані гідні героїв слова, яких вони заслужили своїм чином. Після всього рунвісти помолилися до Дажбога за те, щоб душі звитяжців оселилися навічно в Царстві Духа Предків Рідних.

Всі, хто на Крути приїжджає щороку і ті, які були тут вперше, пережили однакове почуття невиконаного обов’язку перед пам’яттю полеглих героїв. Всі сюди прибули як на прощу, щоб очистити душу і помисли, а ще запитати у «крутянців», що ж нам далі робити з цією Україною. І треба сказати, Крути таку задачу виконали набагато дієвіше, аніж відвідування численних християнських святинь.

ЯРОМИСЛ