...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Язичництво

А насправді було так

Число 21
Березень 11004 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Документально
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Вчення РУНВіри
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
    Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
    Між іншим
    Без коментарів
    Відверто
    Варто знати
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

Відкритий лист-відповідь
волхвині Зореславі на статтю «Великий Волхв Володимир»

Шановна п. Галино, написати цього листа мене «надихнула» Ваша стаття, яка надрукована в Вашому ж часописі «Сварог» № 15–16. В статті, яка присвячується ювілейній даті відродження Рідної Віри в Україні та 95-річчю з дня народження Волхва Володимира Шаяна, як на мій погляд, повинно бути до 80% сказаного якраз про вищезгадані дати. І цим Ви воздали б честь і хвалу Великому Волхву Шаяну і я б нічого не мав проти. Але чи можу я промовчати, коли Ви, п. Галино, добру половину статті «присвятили» Леву Силенку, де він – і «зрадник», і «збунтований учень», і «малограмотний», і в нього «поверховість знань», і «не було авторитету серед його прихильників», і що він «украв ідею Шаяна про Відродження Рідної Віри», і що «пройшов орденський вишкіл та засвоївши певну кількість знань про Віру Предків,… так і не зміг до кінця зрозуміти сутність вчення про багатопроявність Бога, яке дослідив і описав В. Шаян», і ще багато інших закидів.

Почну з останнього, де Л. Силенко ніби не зміг зрозуміти сутність вчення В. Шаяна: «Що ж відомо про освячених Володимиром Шаяном Лицарів Ордену Сонця? (Силенко ніби був таким – Ц. Саламаха). Повного списку не знайдено і можливо його не складали із конспірації». Так думаєте Ви, п. Галино. І далі: «Серед посвячених лицарів достовірно відомі прізвища: Богдана Війтенко (якого В. Шаян назвав найкращим з цієї групи), Всеволода Герасимовича (один з найкращих), Богослова Ліського, Вишати Святославича (якого В. Шаян вважав своїм «духовним сином»), Лева Силенка (Орлигору), Петра Роєнка. І ще згадує В. Шаян про О. Новаківського». Ось і все. Більше Лицарів Бога Сонця немає. Чи не було?

«До Лицарського Чину, як видно, був здатен далеко не кожен» – зауважуєте Ви, п. Галино. «В кімнаті В. Шаяна в різний час жили Б. Онуфрієнко, Михайло Орест, професор М. Державін, згадується і Василь Барка (поет), професор Кибалюк і Славутич-Зуєвський, Русальський, Балка, Іван Багряний, Михайло Костевич… Але про їхню належність до Ордену також не можна стверджувати точно». А шкода – такі люди і не підтримували В. Шаяна. «Моя кімната, – писав В. Шаян, – сталася осередком численних редакцій, зв’язком УВАН, університету. Около 70 видань вийшло з цієї кімнати».

Виходячи з вищесказаного, навколо В. Шаяна була завжди велика кількість людей, де кипіла творча наукова робота, де повинні були бути однодумці В. Шаяна, бо ж і Орден Лицарів Бога Сонця уже був створений. Але послідовників, як виявилось, катма. Ніхто з них не пристав і не підтримав вчення В. Шаяна, не підтримав його концепцію відродження Рідної Віри. І висновок напрошується сам: або всі без виключення учні В. Шаяна були «недолугими», з «браком освіти», «мали поверхові знання» тому врешті решт всі вони покинули його й роз’їхалися хто куди по світу, так ніхто з них не став послідовником В. Шаяна. Навіть «найкращий» з цілої групи Лицарів Війтенко порвав всі зв’язки з Шаяном, а «духовний син» Вишата Святославич не дав і вістки про себе.

«В 1971 р. В. Шаян неодноразово зверався до посвячених, пропонуючи відновити діяльність Ордену, та коли ніхто не вернувся, він писав у листі до друзів, що «примушений бути одним вояком на полі бою»». Чому б це? Очевидно, що ніхто із посвячених не розумів концепції многопроявності Бога, всі вони мали протилежну думку. Цю концепцію і тепер члени Вашої громади теж трактують хто як хоче.

Л. Силенко якраз і не поділяв і не підтримав концепцію В. Шаяна, тому й відійшов від нього. І це є нормальне явище в практиці спілкування людей. І хоча всі Лицарі покинули В. Шаяна, Ви, п. Галино, тільки одного Л. Силенка і запам’ятали. І що вже говорити про ту концепцію, якщо навіть Волхв Мирослав Шкавритко «так і не зміг осягнути глибину вчення Волхва Володимира Шаяна про багатопроявність Сварога», підсумували Ви, п. Галино.

Все це наводить на думку – вчення або було незрозумілим, або було безперспективним. В своїй статті Ви, п. Галино, згадуєте Я. Оріона, «який був особисто знайомий з професором В. Шаяном, листувався з ним. Перу Я. Оріона належать грунтовні праці «Бог і релігія», «В дорозі до правди», «На роздоріжжі», «Голос Предків», …а також викладене авторське монотеїстичне розуміння Бога». «Я. Оріон, – пишете Ви, п. Галино, – ще за життя В. Шаяна не раз дискутував з професором листовно про Відродження Рідної Віри, але своїх переконань не змінив». Подібно Л. Силенку, підмічу я. І слава їм, за їхнє тверде переконання! Чому Я. Оріон не змінив своїх переконань? Бо в Я. Оріона була і залишилася, відмінна від Шаянової, ідея монотеїстичного розуміння Бога, така як і в Л. Силенка.

Виникає питання до Вас, п. Галино, чому Ви так ненавидите Л. Силенка? Чому Ви весь час ллєте на РУНВіру бруд? А все, мабуть, тому, що Вчення Лева Силенка поширюється по всій Україні, а це не входить до Ваших планів. Нещодавно в одному зі своїх часописів Ви пророче виголошували, що «РУНВіра скоро в Україні зникне, як торішній сніг». Дзуськи, п. Галино! РУНВіра міцніє і поширюється все далі й далі від Києва, і Вам її не здолати! Вас від заздрощів душить жаба? Щоб Ви прийшли до тями, я для Вас віднайшов байку Глібова «Жаба й Віл» – почитайте:

Раз Жаба вилізла на берег подивиться,
Та й трошечки на сонечку погріться.
Побачила Вола
Та й каже подрузі тихенько
(Вигадлива була!):
– Який здоровий, моя ненько!
Ну що, сестрице, як я надмусь,
То й я така зроблюсь?
От будуть жаби дивуваться!
– І де вже, сестро, нам рівняться! –
Казать їй друга почала,
А та не слуха… дметься… дметься…
– Що, сестро, як тобі здається,
Побільшала хоч трохи я?
– Та ні, голубонько, моя!
– Ну, а теперечки? Дивися!
– Та годі, сестро, схаменися!
Не слуха Жаба, дметься гірш,
Все думає, що стане більш.
Та й що, дурна, собі зробила?
З натуги луснула – та й одубіла!
Такі і в світі жаби є,
Чуже ганьблять, хвалять своє,
А по мені – найкраще буде:
Сам не хвали себе – послухай,
Що скажуть люди.

Ви, п. Галино, молода, красива, розумна і запалу, мабуть, ще надовго вистачить, щоб коли скінчиться у Вас алергія на РУНВіру, на Л. Силенка, прийнятися за Я. Оріона. Адже Я. Оріон – того ж поля ягідка, що й Силенко! Але то на майбутнє. А поки гортайте Мага Віру, відшукуйте ще щось «не таке» в Лева Силенка, аби здивувати тих, хто нещодавно був ще до Вас прихильний. А я, тим часом Вам дарую байку майже за Іваном Криловим в моєму перекладі. Познайомтесь.

СВИНЯ

Якось на двір Господарський
забрела Свиня.
В конюшню, на смітник, на гній залізла
То тут, то там все риє, риє, ніби зла,
Ніби на світ весь розізлилась.
В калюжі повалялася, поспала в реп’яхах,
Потім помиями обмилась
І вже коли набридло їй усе,
Свиня – свинею у свій двір вернулась.
«Ну що, Хавронюшко, побачила ти там
в Великому Дворі Чужому? –
свиню спитав пастух, –
Тут хтось розпустив слух,
ніби у Домі тому
Вдостатку всякого добра й ніхто
Не заздрить там нікому?»
Хавроня хрюкнула: «Неправда все,
неправда і брехня,
Бо скільки я там перерила,
Крім гною і калюж у реп’яхах
Нічого цінного для себе не відкрила,
Намучила лиш рило!»

І в Києві подібні критики з’явились,
Вони ніби якогось дурману наїлись.
І як же їх Хавронею не звати,
Коли вони про правду і не хочуть знати!

Цвітослав САЛАМАХА

Націоналізм

ДО РЕЧІ:

Наїздів» волхвині на московських рідновірів ви в часописі не знайдете. І ця любов, як ви переконаєтесь, є взаємною. Почитайте анонс цього числа «Сварога», який розмістив на своєму сайті московський «АТЕНЕЙ»:

Журнал украинских язычников «Сварог», который издает Г.С.Лозко (Волхвиня Зореслава), с каждым новым номером не только повышает свое полиграфическое качество, но приобретает все более явные панарийские черты. В последнем выпуске (№15–16), помимо текущей хроники Объединения Родноверов Украины (ОРУ), традиционных материалов по местной этнографии, родноверию и критике христианства, таких как: «Коло Сварожье», «Истоки Православия», «Трипольская религия», «Великий Волхв Украины» (о В.Шаяне), «Библия как идеология», публикуются документы Родового Славянского Вече (Киев, 2003), обращение лидеров Всемирного движения белых людей за апартеид, очерки о национальном отделении международной расовой организации «Честь и Кровь» (от Олександры), новости агентства РАСА. Из зарубежных авторов в номере представлены: Ш.Рассате («Жречество – подлинно национальная элита»), П.Тулаев («Богини в нашей жизни»), Р.Багдасаров («Свастика: священный символ»). Украинцам, при всей их горячей любви к национальным традициям и героям, видимо, уже приелись пафосные стихи Шевченко и старые казачьи шаровары. Они хотят жить, как благородные и современные люди, а не как экзотические племена в резервации. Слава Сварогу, вечному в своем движении!