...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Життя РУНВіри

Число 42
Червень 11011 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Вчення РУНВіри
    Напрацювання
    Проповідь
    Згадаймо
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Погляд
    Нагально
    Українські реалії
    Цікаво
    Притча
    А насправді...
    Між іншим
    Бувальщина
    Творчість
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

РУНВіра набирає силу

Рідна Віра

19 грудня 11010 р.Д. в м.Кагарлику, що на Київщині, відбулася перша Священна Година Самопізнання Рідної Української Національної Віри (РУНВіри).

З Дажбожого веління, якраз напередодні величного свята Різдва Світла Дажбожого, визнавці й симпатики РУНВіри, до яких належить і місцевий осередок ВО «Свобода», зібралися в квартирі рунтата Вірослава Мацібури і провели першу Священну Годину.

Отже, ми, кагарлицька громада «Сварга», врочисто повідомляємо Світ, що Українська Духовна революція, про яку сотні років мріяли кращі сини і дочки України, почалася і в Кагарлику! Кагарлицька Духовна революція ознаменовує початок відходу кагарличан від жертовників Московського патріархату і від жертовників інших юдейських сект, що як гриби ростуть в Кагарлику, і прихід до РУНВіри, котра призвана не допустити широке запровадження серед Української нації непритаманної для неї моделі світогляду, що веде до її занепаду і руйнації. Кагарлицька Духовна революція йде під прапором Рідної Української Національної Віри мов Сонячне світання – наперекір усім темним силам!

На Священній Годині були високі гості з Києва – це і рунтато Мирослав Марченко, і рунтато Славомир Савченко, і рунтато Волелюб Вонсович. У своїх привітальних промовах вони висловили свою палку підтримку Рунвірівській справі в Кагарлику. В їхніх промовах відчувалися і сердечне тепло до рідного народу, і ненависть до всього того, що гнобить наш народ. А в якості родзинки своєї підтримки М.Марченко подарував Надії Мартиненко і Наталці Дроздовій по мініатюрному натільному Дажбожому Знамену.

Після Священної Години в мирній і спокійній обстановці попили чаю з медом, погомоніли про житейські справи, а на завершення ще й cфотографувалися.

р. Вірослав МАЦІБУРА

* * *

Подорож рідновірів у минуле

Силенкиянство

В травні цього року громаді РУНВіри «Лад» м. Луцька виповнилось 20 років з часу її заснування. Відзначити цей ювілей громада вирішила своєрідно – здійснила подорож по деяких дуже важливих для нашого народу історичних місцях України. Сіли на три легкових автомобілі й поїхали. Не могли не поїхати. Бо це місця, де перебували наші предки-українці, які творили долю нашої країни. І навіть потужно впливали на хід розвитку всього світу. І зараз їхній могутній дух знаходиться в тих священних місцях. Рідновіри це відчували на собі, як фізично, так і емоційно.

Ми внуки Дажбожі, бо ми українці,
З Волині вклонились праматері-жінці,
А ще – Артеміді, Гераклу і скитам,
Оленам, троянцям та їхнім дітям.

Подорож тривала 6 днів. Спочатку ми побували в місцях, де пройшло дитинство нашого генія і Пророка Тараса Шевченка – в селах Моринці і Керелівці (нині Шевченкове) Черкаської області. Т. Шевченко, а також І. Франко та Л. Українка були Предтечами нової, реформованої Рідної Віри, які готували народ до сприйняття нових духовних вартостей, необхідних для забезпечення виживання Українського народу в майбутніх історичних періодах.

Після цього ми заїхали в село Богоявленське Олександрійського району Кіровоградської області, де після тисячолітнього насильницького хрещення України-Руси, народився і виріс новий Рідний Пророк і Духовний Учитель Лев Силенко. Він зробив переоцінку Духовних Вартостей Українського Народу, реформувавши з Волі Господа в Святому Письмі МАГА ВІРА багатобожну Віру Предків Рідних в сучасне Українське розуміння Єдиного Всюдисущого і Всеправедного Господа – Дажбога. В селі Богоявленське збудований поки що єдиний в Україні Храм Предків (розбудові подібних храмів шалено противиться наша нерідна і зрадлива влада, із-за чого й маємо різні соціально-економічні негаразди, які залежать від стану духовності). В цій Святині ми і переночували.

Зранку ми поїхали у славне Запоріжжя, де нас гостинно зустрів рунтато (духовний наставник) місцевої громади рідновірів «Оріяна», справжній патріот нашої Землі Святослав Щербина. З цим невтомним ерудитом і прекрасним знавцем свого краю ми спілкувалися три незабутні дні під час проведення науково-практичного семінару з участю багатьох громад сповідників рідної віри України. За що велика вдячність особисто Святославу Щербині і громаді м. Запоріжжя. На острові Хортиця, який ми пройшли вздовж і впоперек (а його довжина становить 12 км), провели священну годину біля одного з Жертовників Предків (а їх там багато), побували біля захисної козацької фортеці, в музеї-парку Козацької Слави, побачили вражаючі краєвиди з Хортиці на Дніпро (в тому числі і залишки Гераклових стовпів). Крім цього, разом зі Святославом Щербиною ми побували біля скитських могил (Куял-могили, Савур-могили та інших), відвідали біля м. Мелітополя Кам’яну Могилу – духовний центр не лише індо-європейської цивілізації, а й усього світу. Одним лише староукраїнським письменам на ній – не менше 20 тис. років.

На п’ятий день ми поїхали в Канів – віддали шану місцю перепоховання праху Т. Шевченка:

Приїхали вклонитись ми понині
Тобі Тарасе з нашої Волині.
Ти геній наш, ти наш пророк,
З тобою ми звіряєм крок.

В останній день нашої подорожі ми побували у славному козацькому Чигирині, а потім завітали до історичного села Трипілля Обухівського району Київської області. Відвідали два музеї Трипільської культури – державний та приватний та зробили висновки на користь приватного музею – його власник переконливо теоретично й практично відстоював правду про Трипільську культуру наших Предків, яка на протязі кількох тисячоліть до нашої ери була визначальною для творчого, конструктивно-гуманного розвитку не лише нашої країни, але й Європейської та ряду азійських цивілізацій.

Повернулися ми на рідну Волинь з незабутніми враженнями, бадьорими духом і тілом. Переконані, що такі подорожі необхідні для кожної рідновірської громади і кожної української сім’ї.

Слава Дажбогу! Слава Героям! Слава Україні!

Магадар АРТЕМЮК, Луцьк