...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

А насправді ...

Число 39
Листопад 11009 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Вчення РУНВіри
    Погляд
    Думи мої...
    Відверто
    Знай наших!
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Так має бути
    Про наболіле
    Нагально!
    Цікаво
    З приводу
    Погляд
    Без коментарів
    Варто знати
    Обережно, отрута!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка
 

Знамено московського полководства чи...

НевськийМова піде про Олександра Невського, який і досі залишається символом московської доблести. Навіть Істархов – людина неабияких розуму й начитаности – подає його як одного з головних героїв Московії. Та чи не помиляється він?

Перш за все, саме до Московії цей князь має досить невиразне відношення, адже він був князем Новгороду й Володимиро-Суздальського князівства, а не Москви. Як тут не згадати «Позичену самобутність або точки над «Ё» Коваля. Та це ще приказка, казка попереду. А завдяки чому його так прославляють? Та, власне, тільки за перемогу на Чудськім озері! А це для Руси чи бодай окремих областей геть не мало вирішального значення! Та й особливим ґенієм він там себе не показав: просто дуже сприяла погода: озеро вкрилося кригою, але тонкою, тому лицарі й утонули!

А причина цього бою? Вона детально викладена в «Росії, якої не було» Бушкова. Якщо коротко, тевтонці побили горщики з папою Римським, Невський підтримав його, а невдовзі німці, щоби відімстити, почали чинити капости на Руській землі. Звісно, загарбати її вони не могли й не збиралися.

Очевидно, схожі обставини й у його бою зі шведами. До речі, цікаво, що в «Історії держави Російської» Кармазина це зіткнення не згадується взагалі! Та в будь-якому разі згадується воно краєво, тобто навіть брехливі москвинські історики не змогли його роздути до чогось колосального й героїчного.

Зате князь Олександр використав подобу Смершу, призначивши бій на Чудськім озері біля ріки, що внаслідок течії ще не замерзла, щоби свої воїни не втекли! Про це я писав у статті «Звідки пішов козак Мамай», у тому числі й про те, що цей прийом, схоже, винайшов незабутній Ярослав Володимирович, про «мудрість» якого я писав у статті з виразною назвою «Капустяна голова із кривавими пазурами».

Крім цих двох боїв Невський нічим більше не прославився. А найцікавіше виходить, коли з’ясовується, що Олександр і Батий – одна особа! Крім вищезгаданого Бушкова, це доводять Альберт Максимов і Носівський із Хоменком. Дуже схожу думку висловлюють Валянський із Калюжним, Кухарчук і Тараненко. Таким чином виходить, що спалення Козельська, Рязани, Чернигова й навіть Києва – справа рук цього ж «героя». Їй-бо, в порівнянні з цим той самий Ярослав Кульгавий виглядає просто ягням. У знаменитій «Країні Моксель» Невського подано сином Батия, хоча це не можна вважати доведеним. Зате там розповідається, що систему катувань у Московії ввів саме він, а геть не Петро Перший!

Хоча спалювали руські городи (а також продавали разом із мешканцями сусідам тощо) багато князів-християн і про це є багато свідчень в історії.

А ось справжніми героями були тільки князі-рідновіри, як от: Дантур, Велемир, Гатило, Олег Віщий, Святослав Хоробрий, Святополк.

МСТИСЛАВ