...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Версія

Число 34
Серпень 11007 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Життя РУНВіри
    Повідомлення
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Наше Вчення
    Проповідь
    Варто знати
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Погляд
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Без коментарів
    Відверто
    Обережно, брехня!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Український Рим

Дослідження українських археологів (закарпатське с. Молодове, чернігівське с. Мізин тощо), свідчать, що насправді українська цивілізація нараховує не менше 20 тисяч років.

І в цьому контексті, враховуючи розшифровки кам’яних архівів найстарішого релігійно-наукового комплексу планети – Шу-Нун (Кам’яна Могила, ХІІ-ІІІ тис. до н.е.) та історію розселення наших пращурів з України в Шумерію, Анатолію, Грецію, Єгипет, сьогодні ми пропонуємо читачам здійснити подорож сторінками справжньої римської історії...

Рим на Сулі

Але перед тим нагадаємо, що «Слово о полку Ігоревім» та давні літописи згадують українське місто – фортецю Рим/Римов, що з давніх-давен стоїть на місці впадіння річки Ромен у річку Сулу. Нині це – місто Ромен (Ромни), яке розташоване на Сумщині, річки – ті ж самі: Ромен і Сула. Додамо лише, що саме по річці Сула проходив кордон могутньої праукраїнської держави Великої Скитії (але це – окрема тема для розмови)...

Арійська Етрурія

Офіціозна легенда Римської імперії свідчить, що Рим (Roma) був заснований Ромулом (Роман?) у 753 р. до н.е. Як відомо, в ці ж часи (VII-VI ст. до н.е.) в Італії найбільшого розвитку досягає етруська цивілізація, заснована однією з арійських хвиль переселення з України.

Столицею племені рутулів було місто Арея, а серед міст етруської конфедерації, що знаходилась між річками Арно і Тибр, було місто Аррецій.

За свідченням З. Рагозіної (1903 р.) місцеве населення вважало арейців «грецьким плем’ям пеласгійського походження» (пелазги – грецька назва лелеків/лелегів, що походили з України).

Перші римські царі за походженням були етрусками і правили 244 роки. Найвищою посадовою особою щовесни в Етрурії, а згодом і в Римі обирали претора. Знаками царської влади вважалися курильне крісло – із слонової кістки, фаски – зв’язки різок і скіпетр із зображенням орла – «офіційного птаха» бога Юпітера.

Еней та його троянці

Римський історик Тит Лівій прямо називає троянця Енея – Юпітером Родоначальником (Iuppiter Indiges), переповідаючи його історію з етруських історичних хронік. Сам же герой Троянської війни Еней пов’язується ним із його нащадком і засновником Риму – Ромулом!

Це вже – щось: виходить, що Рим заснували не латиняни, а троянці, які після поразки від ахейців (друга праукраїнська хвиля міграції) висадились в Італії, де царював цар Латин!

За Титом Лівієм, існує дві версії першого контакту латинян і троянців: а) військова – Латин поступився у війні з Енеєм і був змушений потіснитися й віддати йому свою дочку Лавінію; б) мирна – царі порозумілися без бійки і зміцніли свою дружбу династійним шлюбом.

Як би там не було, троянці міцно осідають в Італії, а Еней будує місто, яке називає іменем своєї дружини – Лавінії (дипломат!). Там він згодом і був похований у VII ст. до н.е. (нині – це селище Пратика-ді-Маре на березі Тірренського моря). Але перед тим, Еней стає ще й царем латинян і називає обидва народи – латинян і троянців – латинами (політик, який став – богом!).

Скільки було Римів в Італії?

Історики Діонісій Галікарнаський і Діон Кассій, зовсім не вважали, що місто Рим (Roma) отримав свою назву від імені Ромула. На їхню думку, оскільки в Італії було кілька міст із такою назвою, ім’я Ромул походило від назви міста Рим, а не навпаки.

Але, як би там не було, Рим – явно не латинська, а троянська назва. А оскільки троянці були вихідцями з України, ми можемо висловити ще й версію, що Троя отримала свою назву від маленьких дзвонів арійських скотарів, що вішалися на шию худобі. (До речі, прізвище Троян і досі є дуже поширеним в Україні!).

Повертаючись до питання щодо засновництва троянцями Риму, ми можемо знайти підтвердження тому ще й з такого факту: вищі посадові особи Риму перед вступом на свою посаду їхали в місто Лавінії для принесення жертви «Лару Енею» (на гробниці так і написано: Бог Еней)...

Як Альбула стала Тибром

Тит Лівій писав, що річка Тибр раніше називалася Альбула, але змінила назву після того, як у ній утопився один із нащадків Енея – Тиберін. Утопленик став богом цієї ріки, йому збудували храм, приносили жертви, і, за свідченням Овідія, влаштовували ігри.

Але, так само, як навряд чи Рим отримав свою назву від імені Ромула, навряд чи й річка Тибр була названа на честь того, хто в ній утопився.

Швидше за все, троянці, потіснивши альбанців (що жили в місті Альба), просто дали річці своє ім’я. А якщо у них швидку й різку річку було прийнято іменувати Тивр, ось вам і вельми правдива версія походження назви річки Тибр (а, може, й Тавр? Принаймні, асоціація з могутнім биком – тавром – виглядає досить логічною).

Таким чином, беручи до уваги, що римська цивілізація успадкувала чималу арійську спадщину Трої й Еллади (культура землеробства та скотарства, географічні назви, релігійно-міфологічна система), що, за свідченням філологів (О. Трубачов) у ІІ-І тис. до н.е. предки слов’ян знаходились у постійних контактах із предками германців та італіків, ми маємо підстави говорити, що українські міста Ромен, Ромодан, Ківерці, Тиврів, річки Ромен, Сула, Тивр не тільки знайшли своє друге життя на Італійському півострові, а й дали Римській імперії політичну еліту – царів (Еней, Ромул, Тиберій, Сула та ін.)!.

А наостанку повідомимо, що згідно з надписів Кам’яної Могили, Бог-творець всього сущого називався Енліль. А ісландський історик ХII ст. Сноррі Стурлусон називав Європу – Енея (Земля Енліля?), вас це не захоплює?!

Валерій БЕБИК,
проректор Університету "Україна"

Арии

Котляревський таки мав рацію?