...Бо се ж ми походимо вiд Дажбога...

Життя РУНВіри

Число 34
Cерпень 11007 р. Д.

Напишіть нам

Незалежне Iнтернет-видання. Київ.
    Повідомлення
    Досліджуємо МАГА ВІРУ
    Наше Вчення
    Проповідь
    Варто знати
    Думи мої...
    Поезія
    Мудрість
  Радимо задуматись
    Погляд
    Про наболіле
    Нагально
    Події
    З приводу
    А насправді...
    Версія
    Без коментарів
    Відверто
    Обережно, брехня!
    А чули, що...
    Нам пишуть
    Народ сміється
    Головна сторінка

 

Купальська ніч – чарівна ніч

Силенкиянство
РУНВіра Язичництво
Язычество

 

22 червня, у найкоротшу ніч, коли рік ділиться навпіл, літо розгоряється, а сонце повертає на зиму, громади Рідної Української Національної Віри (РУНВіри) відзначила одне з найдивовижніших прадавніх свят – свято Купала. Для пересічних людей є незрозумілим, чому святкування припадає саме на 22 червня, адже християни святкують Івана Купала 7 липня. Їм не збагнути, що ми святкуємо тоді, коли саме й потрібно, а не із запізненням на два тижні

Ми святкуємо Купало згідно зі Святим Письмом Українців (Мага Вірою) і узгоджено з Природою, а отже, Дажбогом. Це свято кохання та шлюбу всього живого й наші Предки відзначали його в період між сінокосом та жнивами. Саме цього дня, цієї ночі поєднуються й стають єдиним цілим три найбільші стихії – земля, вогонь та вода, даруючи людям довгий вік, здоров’я та бадьорість.

Київська громада «Сонячна» цього року святкувала Купало на дніпровському острові Муромець, який знаходиться в межах Києва. Більшість рунвістів сьогодні одягнули святкове українське національне вбрання – вишиті сорочки. Дівчата теж добре підготувалися – кожна сплела вінок із пахучих трав і квітів. Свято на березі Десенки розпочалося на заході сонця. Після священних урочистостей і молитов на славу Дажбожу, містерії Кривого танцю, а також обряду розривання гільця-купайлиці, запалав серед галявини, від чотирьох смолоскипів запалений, купальський вогонь. Саме так почалося найважливіше дійство цієї ночі – очищення вогнем. Усі бажаючі мали змогу тричі, як і має бути, перестрибнути через священне вогнище. Недарма кажуть, що купальський вогонь спалює все зле, дарує бадьорий настрій та силу. Значний приплив енергії й настрою відразу відчули всі присутні.

Після веселощів настав час ушанувати пам’ять Предків. На воду спустили вінок із запаленою свічею, вслід якому дівчата кидали свої вінки. У супроводі пісень вінок відпливав усе далі й далі, і ще довго над водяним плесом було видно вогник, який зігрівав душі тих, хто відійшов у Наву.

І ось після вогняної «купелі» й поминання настала черга очищення водою. Для цього запалили велике дерев’яне колесо, обплетене соломою, і після того, як воно добряче розгорілося, пустили в річку. Цей обряд символізує шлюб небесного вогню і земної води. Таким чином воду було запліднено й очищено вогнем. Усі присутні пройшли поміж запалених високих купальських вогнів і вже за мить річка «закипіла» від розпашілих тіл рідновірів та гостей свята.

Опісля всі зібралися у родинне коло біля багаття за братчиною. До самого сходу сонця потім лунали над островом українські пісні та точилися неквапливі розмови старших, а молодь шукала таку жадану квітку папороті. Святкування завершилося вже вранці молитвою до Сонця. Зустрінувши вранішнє світило, рунвісти «розправилися» із такими необхідними персонажами свята як Купало і Марена. Вони святкували з нами всю ніч, а тепер Марену довелося, як заведено, втопити, а Купало яскраво запалав у багатті.

Так завершилася чарівна містерія цієї дивної ночі. Усі трохи втомлені, але веселі й наснажені розходилися по домівках. І, мабуть, недаремно не одну тисячу років у цю ніч збиралися біля купальського вогнища наші славні Предки – русичі. І саме цієї ночі зароджувалося кохання, а нерідко – зачиналися діти. Адже цьому благоволила сама Природа.

ЯРОМИСЛ